Έναρξη: 14/11/2022                                   Λήξη: 14/11/2022                               Διάρκεια: 7 ώρες

Ημέρες και ώρες εφαρμογής: Δευτέρα από τις 08.30 – 16.30

Χώρος εφαρμογής (ΔΕΚ):   KES College, Λευκωσία.             Γλώσσα διδασκαλίας: Ελληνικά

Πληρωτέο ποσό για επιχειρήσεις που δικαιούνται επιχορήγηση από την ΑνΑΔ: €120

Κόστος χωρίς την επιχορήγηση της ΑνΑΔ: €239                                    Επιχορήγηση ΑνΑΔ: €119

Ο ελάχιστος αριθμός θέσεων είναι 6.                                 Ο μέγιστος αριθμός θέσεων είναι 25.

Πληροφορίες και Εγγραφές:

Kέντρο Επαγγελματικής Κατάρτισης @ KES College

Λεωφόρος Καλλιπόλεως 5, 1055 Λευκωσία

www.training.kes.ac.cy     Τηλ: 22875737    Φαξ: 22756562      Email:Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σε ποιους απευθύνεται:

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε διοικητικά στελέχη επιχειρήσεων και οργανισμών, Στελέχη δημοσίου τομέα, υπεύθυνους παραγωγής, υπεύθυνους πωλήσεων, εργοδηγούς, υπεύθυνους προσωπικού, τομεάρχες καθώς επίσης και επιχειρηματίες.

Στόχοι:

Μετά την ολοκλήρωση του προγράμματος οι καταρτιζόμενοι θα είναι σε θέση να:

(σε επίπεδο Γνώσεων)

1. Να αναγνωρίζουν τις προσωπικότητες τις οποίες καλούνται να επηρεάσουν
  2. Να αναγνωρίζουν τον Ρόλο τους ως Μάνατζερ ανάλογα με την ροή της πληροφορίας
  3. Να κατανοούν τα στάδια αντίδρασης στην εξουσία
  4. Να διατυπώνουν με σαφήνεια στόχους και να αξιολογούν την επίτευξή τους

(σε επίπεδο Δεξιοτήτων)

1. Να αναπτύσσουν με σαφήνεια και ευκρίνεια πολιτικές και στόχους στους εργαζόμενους
  2. Να επιδεικνύουν την κατάλληλη φρασεολογία και γλώσσα του σώματος

1. Πόση είναι η πίτα;
  2. Το μοίρασμα του χαλιού
  3. Τα στάδια της Διαπραγμάτευσης
  4. BATNA (Best Alternative to a Negotiation Agreement)
  5. Win – Win Εκβάσεις

Εκπαιδευτής:

Ο Δρ. Κωνσταντίνος Δέδες είναι απόφοιτος της σχολής Διοίκησης Επιχειρήσεων, της National Academy of Business Administration της Νέας Υόρκης, με ειδίκευση στα Διεθνή Επιχειρησιακά Χρηματοοικονομικά, και κάτοχος Μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών από το ίδιο ίδρυμα στη Διοίκηση Επιχειρήσεων (MBA) με ειδίκευση την Επιχειρησιακή Στρατηγική και Λήψη Αποφάσεων. Από το πανεπιστήμιο Αιγαίου έλαβε τον διδακτορικό του τίτλο στην επιχειρησιακή στρατηγική και πολιτική ως Ειδικός Μεταπτυχιακός Υπότροφος και παράλληλα τον μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών (M.Sc.) του προγράμματος Ναυτιλία, Μεταφορές  και Διεθνές Εμπόριο.

Έχει εργαστεί ως Ανώτερος Λέκτορας και Ακαδημαϊκός Διευθυντής στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών του Πανεπιστημίου Glyndwr και του κολλεγίου Blake Hall College του Λονδίνου. Επίσης έχει διατελέσει Διευθύνων Σύμβουλος σε μεγάλους οργανισμούς παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών όπως και στέλεχος στο Χρηματιστήριο της Θεσσαλονίκης. Από το 2021, έχει αναλάβει τα καθήκοντα Συντονιστή του Προγράμματος Διοίκησης επιχειρήσεων στο KES College, μαζί με διάφορα διδακτικά αντικείμενα.

Είναι πιστοποιημένος επιθεωρητής συστημάτων ποιότητας (ISO 9000), περιβάλλοντος (ISO 14000) και ασφάλειας πληροφοριών (ISO 27000), καθώς επίσης και ειδικευμένος στη Διαχείριση Κρίσεων.

Έχει συμμετάσχει σε πληθώρα συνεδρίων με δημοσιεύσεις και ανακοινώσεις, ενώ έχει βραβευτεί από το World Ports Association για την ερευνητική του εργασία, σχετικά με την Διοίκηση Ολικής Ποιότητας στα κύρια λιμάνια της Ελλάδας, και από την Oxford Innovation και το Small Business Assοciation της Αγγλίας για την καινοτόμο πρότασή του στη στρατηγική ανάπτυξη Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων.

ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ

Θα απονεμηθεί από το ΚΕΚ KES College Πιστοποιητικό Κατάρτισης σε όσους από τους συµµετέχοντες θα ολοκληρώσουν µε επιτυχία το πρόγραµµα.

Κατεβάστε το πλήρες Φυλλάδιο Προγράμματος εδώ.

Το ΚΕΚ KES College έχει εγκριθεί από την ΑνΑΔ και ως Κέντρο Αξιολόγησης Επαγγελματικών Προσόντων (ΚΑΕΠ) στους τομείς Τουριστική Βιομηχανία και Παροχή Επαγγελματικής Κατάρτισης.

προδιαγραφές

ΚΕΝΤΡΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗΣ (ΚΕΚ) KES COLLEGE