Έναρξη: Β' ΕΞΑΜΗΝΟ 2024       Διάρκεια: 32 ώρες

Πληρωτέο ποσό από δικαιούχους επιχορήγησης από την ΑνΑΔ: €200

Κόστος προγράμματος χωρίς επιχορήγηση από την ΑΝΑΔ: €584    Επιχορήγηση ΑνΑΔ: €384

Γλώσσα Διδασκαλίας: Ελληνικά

Μέθοδος Κατάρτισης: Σύγχρονη εξ αποστάσεως ηλεκτρονική μάθηση

Σε ποιους απευθύνεται: Το πρόγραμμα απευθύνεται σε Διευθυντές/Ιδιοκτήτες Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων, Υπεύθυνους Τμημάτων και άλλο επιστημονικό/τεχνικό και εποπτικό προσωπικό Μικρομεσαίων Επιχειρήσεων.

Σκοπός του Προγράμματος:

Η ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΑΣ ΚΑΙΝΟΤΟΜΩΝ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΓΙΑ:

1.ΑΥΤΟΜΑΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΔΙΕΡΓΑΣΙΩΝ ΜΕΣΩ ΝΕΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ:

• Σύγχρονες πλατφόρμες τηλεδιάσκεψης
• Cloud Storage (διαδικτυακοί αποθηκευτικοί χώροι)
• Εργαλεία VPN
• G-SUITE
• Online Task manager (μέθοδοι διαχείρισης διαδικασιών)

2. ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΠΡΟΩΘΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΑΣ:

• Τεχνικές Digital Marketing
• Social Media Plan (Πλατφόρμες δημιουργίας μηνιαίου πλάνου)
• Εργαλεία προώθησης μέσω Social Media
• Analytics (Συλλογή στοιχείων πελατών)
• Εργαλεία Στοχευόμενης διαφήμισης (Google Ads)

3. ΑΝΑΛΥΣΗ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΣΑΣ:

• Οργάνωση περιεχομένου
• Αξιολόγηση γραφικών
• Μετρήσεις επισκεψιμότητας
• ΑΝΑΛΥΣΗ ΕΝΟΣ ΣΩΣΤΟΥ ONLINE SHOP

Βιογραφικό Εκπαιδευτή.

Ο Ηράκλης Ηρακλέους είναι απόφοιτος του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΑΣΟΕΕ), με πτυχίο της Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας, με κατεύθυνση την Πληροφορική. Ακολούθως έχει αποκτήσει μεταπτυχιακό τίτλο στα Κοινωνικά Πληροφοριακά Συστήματα στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου. Επίσης είναι Πιστοποιημένος Εκπαιδευτής Επαγγελματικής Κατάρτισης στην Αρχή Ανάπτυξης Ανθρώπινου Δυναμικού. Ακολούθως έχει εκπαιδευτεί από το φορέα NCEF ως Εκπαιδευτής Εκπαιδευτών. Έχει παρακολουθήσει σεμινάρια στους τομείς της επιχειρηματικότητας και της πληροφορικής. Έχει παραστεί σε συνέδρια Τεχνολογίας και Καινοτομίας.

Έχει εργαστεί ως καθηγητής/εκπαιδευτής Πληροφορικής σε Κρατικά και Ιδιωτικά Ινστιτούτα Εκπαίδευσης. Είναι εξωτερικός εκπαιδευτής και σύμβουλος πληροφορικής σε διάφορους οργανισμούς. Σήμερα,εργάζεται στην PMP Business Angels Ltd ως Digital Analyst and Marketing Consultant.

Θα απονεμηθεί από το ΚΕΚ KES College, Πιστοποιητικό Κατάρτισης σε όσους από τους συμμετέχοντες θα ολοκληρώσουν με επιτυχία το πρόγραμμα.

gr SYNHTHI col 10 2STADIO copy